Na co zwrócić uwagę przy wyborze dywanika do przedpokoju?

Osoby, które nawet nie przepadają za dywanami i taką dekoracją swoich podłóg, w przedpokoju zazwyczaj decydują się na ten element, choćby ze względów praktycznych. Taki dywanik idealnie „ukrywa” w sobie piasek, który przynosi się do domu oraz jest przyjemny, by spokojnie założyć na nim buty. Dodatkowo, ten niezbyt duży dodatek ociepla pomieszczenie, które zazwyczaj urządzone jest minimalistycznie. 

Praktyczny wybór

Jak wspomniano wyżej, dywaniki do korytarza narażone są na wszelkie zabrudzenia, które mieszkańcy lub goście przynoszą z dworu. Dodatkowo, umieszczając go na środku przedpokoju, warto postawić na dywanik antypoślizgowy, który nie będzie „przemieszczał” się samoczynnie. Niezwykle ważny jest tu także dobór odpowiednich materiałów. Dywanik, którego nie można odkurzyć lub wyprać – zdecydowanie nie posłuży klientom zbyt długo w tym miejscu. 

Stonowane kolory czy mocne wzory?

Jak wybrać dywanik do przedpokoju, by pasował do całej aranżacji naszych wnętrz? To absolutnie nie jest trudne, gdyż w sklepach jest tak wiele dywaników o różnych kolorach, wzorach i kształtach, że zarówno do mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnych, nowojorskim, angielskim, skandynawskim, duńskim czy glamour znajdziemy asortyment, który doskonale wkomponuje się w daną przestrzeń. Najlepiej jeśli chodzi o dywanik postawić na klasykę – czyli taki wzór i kolor, który bez problemu dopasujemy również wtedy, gdy zrobimy gruntowny remont w naszym domu. Najlepszą opcją będą tu kolory takie jak szarość, fiolet, brąz, butelkowa zieleń czy czerń. Również motywy na dywanikach mogą być różnorodne i to one tak naprawdę dodadzą uroku do tego miejsca. Osoby bardziej odważne, mogą postawić na modny obecnie wzór zwierzęcy. Panterka, zebra czy skóra węża na naszej podłodze to prawdziwy hit ostatnich kilku miesięcy.

Ile warto wydać na taki dywanik?

Kupno pożądanego dywanika do przedpokoju wcale nie musi oznaczać sporych wydatków. Taki asortyment u solidnych producentów to koszt rzędu od 150 do 500 zł (wszystko zależy od jakości, wykończenia, rozmiaru oraz wzoru).