Włochacz czyli dywan shaggy

Czujesz, że Twój dom jest pusty? Masz wrażenie, że czegoś po prostu w nim brakuje? Chcesz, aby pokój stał się bardziej przytulny? W wielu przypadkach oznacza to, że potrzebujesz nowego dywanu.

Dywany to świetny sposób na ocieplenie klimatu Twojego domu. W końcu przyjemnie jest położyć stopy na ciepłym materiale, a nie na zimnej podłodze. Oferta w tym temacie jest szeroka i każdy znajdzie coś dla siebie, jednak na szczególną uwagę zasługuje dywan shaggy czyli miękki, włochaty, puszysty element dekoracji podłogi.

Zastanawiając się o nad tym jak wybrać dywan shaggy trzeba na początku odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w pomieszczeniu, gdzie ma się on znaleźć będzie przebywał alergik. Jeśli tak – koniecznie poszukaj dywanu z materiału syntetycznego. Wprawdzie nie jest to taka frajda jak dywan naturalny, ale dzięki niemu alergicy nie będą uczulani, a kolor dłużej pozostanie żywy. Jeśli jednak alergików nie ma to świetnym pomysłem jest materiał naturalny – stuprocentowa wełna. Jest ona charakterystycznie ciepła i puszysta, i cieszy stopy niespotykaną miękkością.

Decydując się na dywan należy też zastanowić się nad jego rozmiarem. Ma on zająć całą podłogę, czy być miłym akcentem? Dywan często wybiera się już, gdy cały pokój jest umeblowany więc warto poświęcić chwilę na pomiary i sprawdzenie jaki format będzie pasował najlepiej. Często świetnym pomysłem jest mały dywanik przy stoliku nadający pomieszczeniu uroku. 

Świat dywanów jest nieskończenie kolorowy i ciekawy. Jaki kolor dominuje w Twoim pokoju? A może masz posiadasz jakieś kolorystyczne akcenty? Dywan świetnie dopełni całości. Czerwona tkanina w połączeniu z równie czerwonymi akcentami jak np. doniczka, półki, czy lampy w otoczeniu szarych lub białych ścian będzie na pewno wyglądać ciekawie i rzucać się w oczy. Dodatkowo dzięki zastosowaniu krótszego i dłuższego runa dywany shaggy mogą zawierać różne wzory, które jeszcze bardziej podkreślą wyjątkowość ich posiadaczy. Nie czekaj więc i wybierz idealny dla siebie dywan shaggy.