Piękny dywan w wymiarze 300×400 – jak go wybrać?

Urządzony gustownie dom ma duże znaczenie i tworzy klimat, jaki w nim panuje. Jednym z ważnych elementów jest dywan, szczególnie większych rozmiarów. Istotna zatem jest odpowiedź na pytanie: jak wybrać dywan 300×400?

         Dywany możemy podzielić ze względu na:

         – Wzory

         – Rodzaje surowca

         – Kolory

         – Rozmiary

         – Długość runa

         – Rodzaje splotów

         – Technologię produkcji

         – Przeznaczenie

         – Rozmiar

Jeśli ściany w pomieszczeniu są jednolite, wówczas nie przeszkadza urozmaicone wzornictwo lub różnobarwność dywanów. Wzory mogą być geometryczne. Najczęściej są one większe, jeśli chodzi o grafikę. Tworzą wrażenie harmonii i uporządkowania. Drobne wzory na dywanie mają ciepły charakter, który nie przyciąga uwagi – zazwyczaj są delikatne. Dobór  kolorów może być na zasadzie kontrastu lub mogą to być stonowane odcienie w tej samej tonacji. Dzieci bardzo lubią motywy bajek, wizerunki ulubionych bohaterów, samochody, rysunki planet lub zwierząt. Nastolatkowie mają inny gust i dobierają wzornictwo według siebie: mogą to być podobizny idoli ze świata muzyki lub sportu. Nadruki takie spełniają oczywiście odpowiednie wymagania.

Ciekawą kwestią jest wrażenie optyczne, które wynika na przykład z koloru bardzo jasnego – sprawia wrażenie powiększenia pomieszczenia. Bardzo ciemna kolorystyka pomniejsza niejako wnętrze. Poza tym, jeśli wiemy, że trudno będzie codziennie odkurzać dywan, jednolite tło, zwłaszcza bordowe, granatowe lub czarne, ujawni każdy drobny pyłek. Natomiast jasne, wzorzyste tło jest pod tym względem bardzo praktyczne.

         Dywany dzielimy według surowców, z jakich są wykonane:

         – Naturalne

         – Sztuczne

Każda kategoria surowców ma swoje zalety. Wszystko zależy od tego, jak praktycznie dany surowiec będzie służył użytkownikom. Zwraca się uwagę, by każdy dywan był szczegółowo oznakowany jeśli chodzi o skład surowca. Wlicza się w to procentowy skład poszczególnych komponentów. Ważne jest to ze względów praktycznych, by było wiadomo, jak czyścić konkretny dywan. Jeszcze ważniejsza przyczyna to strona zdrowotna, gdyż niektórzy są uczuleni na pewne rodzaje surowców.

Długość włosia lub  wysokość runa w dywanach jest bardzo urozmaicona. Odpowiednie połączenie tych właściwości z pozostałymi myślami technologicznymi daje zaskakująco pozytywnie efekty jeśli chodzi o coraz ciekawszy asortyment dostępnych dywanów. Okazuje się, że chodzenie boso po dywanie może mieć nawet terapeutyczne działanie. 

W dobie recyklingu, bardzo modne są dywany wykonane z surowców wtórnych. Produkcja tego typu nazywa się też produkcją z odzysku. Istnieją maszyny tkackie służące do tkania dywanów metodą rzemieślniczą.  Zadziwiające i oryginalne są dywany robione ręcznie, nawet dużych rozmiarów. Włącza się motywy folklorystyczne lub wzornictwo z innych kultur. Dzięki temu każdy, najbardziej wymagający klient może trafić na swój styl.  

Możemy dać wyraz swojej pomysłowości i koncepcji odnośnie aranżacji wnętrz dzięki bogatemu asortymentowi dywanów. Dostęp do katalogów pozwala na wcześniejsze zapoznanie się z rynkiem.

Jeśli szukasz ciekawych modeli nowoczesnego dywanu w rozmiarze 300 na 400 możesz zajrzeć na sklepsindbad.pl i przejrzeć ich obszerną ofertę. Sądzę, że trafisz coś dopasowanego do Twojego gustu!